BEDNAArtefakty Bedny 2023

Jednadvacátý ročník Bedny odstartoval 27. května 2023 v Riegrových sadech. Na týmy čekaly startovní aktivity, za jejichž splnění hráči obdrželi bednářské placky. Do kolečka poté týmy vstupovaly vybaveny jednou z kolečkových šifer a první částí letošního artefaktu – sedmi dominovými kostkami.

Po absolvování kolečka se do čela dostal Černý racek, jemuž dýchalo na záda Ústřední topení. Semílací šifra Tužky a buřty, která týmy vrátila do Riegrových sadů, mnohé potrápila. Trasa poté zavedla týmy v čele s Happy Matfyz Friends na křížení ulic nesoucích názvy států a jejich hlavních měst na Vinohradech, kam organizátoři nastrčili šifry inspirované lokálními evropskými prvky, což v Brně nejde. Ve Folimance týmy obdržely dalších 21 dominových kostek, ze kterých si strastiplně sestavily 3D útvar. Přes Jezerku se týmy dostaly do Vršovic, kde na ně čekal Obraz od Mondriana následovaný Dvojicemi. Dominová stavba nočního paneláku s rozsvícenými okny poslala do krátkého vedení dvoučlenný tým Zvířetník. U Hameráku na týmy čekala partie Člověče nezlob se. Poté týmy vyfasovaly posledních osm kousků dominové sady, díky čemuž mohly čelit sekvenci šifer Domina s bičíkemMahjong. A pokud je nepotrápilo Dilema, mohly se vydat do Cíle do cíle.

Letošní průběh hry byl velice zajímavý. Po vyrovnaném začátku, kdy se na prvním místě vyměnily hned tři týmy, začal dominovat tým Potkali se u Karlína. Své první místo si držel, strhl se však souboj o místo druhé. Na něm se vystřídaly týmy Ústřední topení, Zvířetník, Seznam.cz & přátelé, voy-a-ger a Přizdisráči (který byl po první třetině hry na průběžném 30. místě). Až do posledních chvil jsme tak dychtivě sledovali vývoj pořadí.

Výsledky
Vítězem jednadvacáté Bedny se stal tým Potkali se u Karlína, který dorazil do cíle v 8:38 a za zvuku padajícího dominového efektu získal červenobílá (Waldovská) trička. Přibližně o 2 hodiny později dorazili na 2. místě do cíle Přizdisráči a chvíli po nich na 3. místě Černý racek. Gratulujeme! Žádný další tým již v časovém limitu do cíle dorazit nedokázal, tři však došly těsně před koncem hry na poslední terénní (Ne)šifru hry.

Pořadatelé
Bebe, Kája, Kristýna, Lada, Petr, Věšák, Vláďa a Wal