BEDNALetní noc se dá strávit všelijak…

…a Bedna nabízí jeden z méně tradičních způsobů.


22. 9. 2022

A je to! Dvacátý ročník Bedny je za námi. Na webu už je snad vše, co by tam po hře být mělo. Máte-li chuť, můžete se začíst do autorských řešení šifer, prohlédnout si fotogalerii, nebo diskutovat o šifrách ve fóru. Na konci fotogalerie jsou také fotky věcí nalezených v cíli. Pokud je cokoliv z toho vaše, ozvěte se nám. Děkujeme, že jste se letošní Bedny zúčastnili, a budeme se těšit na viděnou na některém z dalších ročníků!


18. 9. 2022

Bedna 2022 proběhla v netradičním termínu 17. – 18. září.
Zvítězil tým Kamarádi Myrega v 09:23.

Afterparty proběhne v pondělí 19.9. od 18:00 v pivním baru Diego. Kdo plánuje dorazit, nechť se zapíše do tabulky zde. POZOR! Mějte s sebou dostatek hotovosti - neberou tam karty.


4. 9. 2022

Milí hráči,

formát letošní Bedny se vrátí ke své tradiční podobě. To znamená, že na startu můžete očekávat pohyb mezi dalšími týmy (bez potřeby přímo interagovat), jednotlivé šifry budete vyzvedávat v průběhu hry na příslušných stanovištích a v cíli na vás bude čekat zázemí. Prosíme vás ale, abyste byli zodpovědní a ohleduplní. Pokud se necítíte úplně fit, zůstaňte doma a rozšiřte online sekci svého týmu.


19. 7. 2022

Očekáváme, že i letos mohou nastat komplikace způsobené onemocněním COVID. Rádi bychom se vrátili ke klasické Bedně (šifry vyzvedává tým postupně na stanovištích, cílové zázemí apod.), ale pokud situace nebude příznivá, budeme připraveni i na krabicovou bezkontaktní variantu (šifry si tým nese s sebou v obálkách). O konkrétní podobě Bedny budeme informovat nejpozději 3. září 2022 zde na stránkách a na facebooku.

Pokud nebude možné Bednu uskutečnit kvůli vládním nařízením v zářijovém termínu, bude přesunuta na klasický květnový termín v roce 2023. Zaplacené startovné bude automaticky převedeno na tento termín. V případě zájmu zašleme startovné zpět.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně formátu letošní Bedny a myslíte si, že vám je zvládneme zodpovědět, napište nám, prosím, na náš nový mail bedna.info@gmail.com.

Vaši Svobodní Bednáři


Pokud si chcete zavzpomínat, jak to na Bedně vypadalo loni, můžete nahlédnout do naší galerie fotek.


Netušíte vůbec, co jsou šifrovací hry? Nevadí, počítáme i s vámi! Asi napoprvé nevyhrajete, ale Bednu si určitě můžete užít. Abyste získali obecnou představu, o čem je řeč, doporučujeme se nejprve podívat na web sifrovacky.cz. Až vás popis naláká, můžete si projít stránky minulých ročníků Bedny, a to už by vám mělo dát slušnou představu o tom, co vás na letošní Bedně čeká.