BEDNAOd našeho zvláštního zpravodaje

Start - Malešický park

“Zadání znělo jasně, prozkoumat nově objevenou planetu v této vzdálené galaxii a posoudit možnost invaze. Podle prvních údajů tu existuje unikátní inteligentní uhlíková forma života. Její hlubší poznání budu mít také za úkol. Všechny zjištěné informace budu posílat na svoji planetu v krátkých hlášeních. Souřadnice pro přistání mi určili kdesi v hustě obydlené oblasti jménem Praha v místě zvaném Malešický park. Kam přesně se mi povede můj červený koráb posadit, to už bude na mně, ale nikdy mi to moc nešlo.”

Hlášení

Souřadnice pro přistání jsou v parku na terénním hřbetu ve výšce 265 m na hladinou vodní plochy, která pokrývá ⅔ této planety. Právě díky dobrému rozhledu do okolí bylo toto místo zvoleno pro start průzkumné mise. Podle záznamů z místní lehce přístupné celoplanetární informační sítě založené na křemíkové bázi je místní systém vlády velmi nehospodárný. Okrasnou zeď v tamním parku nejdříve nechala samospráva zbourat a na nátlak obyvatel opět postavit, jen aby ji mohli znečistit barvou. Nesystematický druh.

Židovské pece

“Přistání bylo tvrdé, loď už nechce nastartovat. Navíc jsem se o několik kilometrů sekl a dosedl až na na první pohled nepřívětivém místě. Zmíněná síť, které tu říkají internet, mi totiž na dotaz ohledně místa přistání, vlastně spíš dopadu, zobrazila nehezké obrázky.”

Hlášení

Pozor, název Židovské pece může být zavádějící. Označuje místo, kde se takzvaní Židé ukrývali ve skalních prostorách, které si sami vykopali v době před třemi sty oběhy. Tehdy byli terčem náboženské nenávisti, tedy rozdílných názorů na existenci imaginárních postav a jejich činů. Agresivní povahu místního života dokládá i fakt, že ještě před dvěma životními cykly místní inteligentní formy života zvané člověk zde došlo k veřejné terminaci jednoho z nich. Sledovalo to přibližně 30 000 dalších jedinců. Záliba v agresivním chování je tedy zřejmá.

Strážní

“Zjistil jsem, že množné číslo od člověk je lidé. Pokusil jsem se proniknout do zálib místních lidé, ale podle všeho nemá tato forma života problém s kontaktem se sloučeninou H20 jako my. Jejich zálib jsem se tedy pro nebezpečí zkratu nemohl zúčastnit.”

Hlášení

V oblasti Pražačka se nachází velký objem vody držený díky zdejší přitažlivé síle planety na jednom místě, tzv. bazén. Zdejší lidé si kontakt s touto sloučeninou užívají. Pozor, je sice možné se vyhnout tzv. bazénům, ale je zde instalován také planetární obranný systém pod názvem DEST, který může ztížit případnou invazi.

Pramen Pod Krejcárkem

„Zatím jsem pochopil, že oblasti obsazené neinteligentní formou života obsahující chlorofyl (rostliny) jsou určené k neproduktivní činnosti zvané rekreace a říká se jim les či park. Pořád ale nechápu, proč přímo skrz ni vede ten asfaltový pruh a koleje.”

Hlášení

H20 neslouží jen k rekreaci, ale tvoří většinu objemu lidé, kteří jej přijímají z jejího přirozeného oběhu v atmosféře. Místa zvaná Pramen se zdají být vhodná pro náš útok.

Kaizlovy sady

“Průzkumná mise pokračuje nadmíru dobře. Za vojenskou špionáž v okolí bych mohl dostat pochvalu. Jdu na to.”

Hlášení

Racionální moderní společnost těchto tvorů existovala v těchto místech již v 18. století (17-18 set oběhů od narození jednoho z představitelů již zmíněného fenoménu náboženství). Nedaleká budova, Invalidovna, byla postavena podle západního vzoru v Paříži (jiné sídlo tohoto druhu) a původně měla být devětkrát větší! Měla sloužit nejenom čtyřem tisícům válečných invalidů (ex-vojáci), ale taky jejich rodinám. Objekt měl fungovat jako samostatný celek, s nemocnicí (péče o oslabené lidé), kostelem (náboženské účely), školou (nepraktický institut pro přenos informací směrem od starších jedinců druhu k mladším a jejich uchování), pekárnou (příprava jídla rostlinného původu), jatky (místo pro ukojení lidské touhy vraždit, kde jsou lidé nahrazeni jiným druhem), vojenský hřbitov (uložení odpadu), pivovarem (výroba omamného nápoje z oblíbené vody, sladu a chmele) a vězením (to máme taky)… A v parku před budovou bývala vojenská střelnice. Stavbu zahájili 2,114 × 10-13 světelného roku za městem a navíc po větru, aby je neobtěžoval zápach. Po poslední válce zde byl vojenský archiv, ale po zaplavení vodou byl přemístěn. Aktuální strategická hodnota: nulová.

Ke Kouli

“Ha, na obzoru se zaleskla naděje na můj návrat domů. Vypadá to jako vesmírná loď!”

Hlášení

Z důvodu poškození lodi je můj návrat nejistý. Pokud něco vypadá jako vesmírná loď, může to být také jen obal na primitivní zdroj energie zvaný plyn. Žádné součástky na opravu vesmírné lodi tato Koule neobsahuje a původnímu účelu už neslouží. Na konci posledního ozbrojeného konfliktu ji trefilo výbušné zařízení zvané německý granát. Dnes slouží jako větrný tunel pro testování aerodynamiky, takže naděje na objevení létajících strojů a tedy i návrat domů stále neumírá.
Dále přikládám zprávu pro naše kryptoanalytiky. Její smysl jsem neodhalil. Existuje snad jiná než kulatá koule? A jak se dá vypnout?

Na kopečku v Libni vypíná se plynojem.
Na dálku i zblízka činí úžasný dojem.
Na kopečku vypíná se koule kulatá.
Naproti má filiálku firma Hulata.
- Vlasta Burian

Nad Kotlaskou

“Zdejší jazyk už sem vstřebal celkem dobře. Navíc mám dojem, že jsem objevil vojenskou základnu lidí se zásobou střel. Pochvala mě nemine!”

Hlášení

Pozor na mnohoznačné významy slov, rakety nemusí nutně sloužit k likvidaci. Využívají se též pro další podivnou zálibou lidé lidí - tenis. Sám ho zkusit nemůžu, protože nemám jak zmíněnou raketu držet, ale přijde mi jako strašně nehospodárný způsob využití energie.
Zdejší oblast není pro pozemšťany důležitá. Životní styl v okolí přísluší spíše sídlům menším, takzvaným vesnicím. Místní osídlení jsou totiž dvě bývalé chudinské čtvrti téměř 70 let staré - Na Hájku a Na Kotlasce. Materiál na výstavbu obydlí si jejich stavitelé nanosili za tmy na zádech po úzkých pěšinkách. Běžné cesty pro dopravní prostředky tu vznikly až v moderní době. Po černé výstavbě dostali akorát pokutu a měli kde bydlet.
Doplňuji předchozí zprávu s šifrou - podobné útvary vznikaly v hlavách uznávaných a většinou mrtvých lidí. Ač mohou obsahovat skrytý význam, předání tajné informace není jejich hlavním účelem. I o tomto místě vznikl takový text:
A skoro každý večer, někdy i dosti pozdě, jsem tiše stoupal nahoru na Hájek, jindy na Šlosberg, abych se tam z vrcholku nemohl vynadívat na Libeň prostírající se pode mnou, když tam na obzoru se třpytila světla centra Prahy. - Bohumil Hrabal
Kopec s tímto výhledem by mohl dobře sloužit jako základna pro pozemní ostřelování.

Bednářská

„Myslel sem si, že už tomu jazyku rozumím, ale asi jsem se přecenil. Rokytka znamená prý malá vrba, ale taky je to název potoka pod námi.”

Památník atentátu na Heydricha

“Divná stavba. K čemu asi slouží? Skoro by se na ní dalo přistát s vesmírnou lodí, možná jsem zas o kousek blíž svému cíli! Zkusím o ní zjistit něco víc.”

Hlášení

Takzvaný pomník slouží k připomínání dalších mrtvých osob, i těch, které se nepodíleli na tzv. kultuře. Tento připomíná další nenávistný čin lidí, atentát na jednoho z jejich vůdců. Byl ovšem vůdcem proti jejich vůli. Zdá se, že tento druh není příliš submisivní - pozor na zvýšené náklady na udržení dominance po případné invazi.
Pomník dále nese mnoho skrytých významů. Namátkou - jeho tvar odkazuje k vlajce zdejšího statečného obyvatelstva a pozice postav na vrcholu pomníku symbolizuje jejich sebevražedný úkol. Ve finále se povedl, ale všichni aktéři dopadli stejně.

Batličkova

“Oni si dávají do nosu a já nic? Taky bych potřeboval trochu šťávy, tohle bude na dlouho.”

Hlášení

Obydlí místních připomínají ta, ve kterých žijí králíci. Králící jsou jiný, méně inteligentní a méně násilný druh, který zde také žije a nepřisvojuje si dominanci nad planetou. Ke zvážení: lze osvobodit králíky a spojit se s nimi? Kdo od koho okopíroval architekturu?

Pod Jablonkou

Hlášení

Pozor na místní názvy - může způsobit záměnu cílů. Připojuji drobný slovníček: Jabloň - strom. Jabloňka – chráněná přírodní památka se strmými skálami. Jabloňka - klasicistní zámeček nahoře na skalách. Muchomůrka - nejedlá houba. Vochomůrka - pohádková postavička. Mochomůrka - hospodský, bývalý majitel zámečku Jabloňka.